Wnętrza

Wnętrza

Prawdopodobnie każdy pragnie, aby wnętrze jego domu zarazem wyglądało imponująco, a jednocześnie było praktyczne, funkcjonalne oraz wykorzystujące maksymalną ilość dostępnej przestrzeni w jak najlepszy sposób. Oprócz tego - ważna jest oryginalność. Dom jest w pewnym sensie definicją osobowości jego mieszkańców - dlatego też tak ważne jest, aby jego wnętrze było indywidualnie dopasowane do ich potrzeb, preferencji i upodobań. Aby uniknąć stresu związanego z aranżacją swojego miejsca na Ziemi, warto zdecydować się na oryginalny projekt wnętrza, wykonany przez profesjonalistów z pasją, kreatywnością oraz szeroką wiedzą w dziedzinie designu. 

W naszej pracowni cenimy sobie wszystkich ludzi, którzy decydują się na wybór naszych projektów. Aby spełnić indywidualne potrzeby współpracujących z nami klientów oraz zaspokoić nawet najbardziej wysublimowane gusta, specjalnie dla nich opracowujemy niepowtarzalną stylistykę i charakter opracowywanych wnętrz. W tym celu starannie dobieramy wyposażenie, w tym  oczywiście meble; przy czym istnieje możliwość skorzystania z doradztwa w punktach sprzedaży, a także w showroomach. W skład takiego opracowania wnętrza wchodzi również dokładne dobranie kolorystyki oraz użytych później materiałów, co szczególnie ważne jest w kontekście projektowania ścian oraz posadzek. Całość projektu zwieńczona zostaje fotorealistycznymi wizualizacjami, w celu jak najlepszego zobrazowania klientowi finalnej wersji konceptu wnętrza, aby jak najdokładniej mógł przyjrzeć się opracowanej przez nas wersji.

Takowe opracowanie dzieli się zwykle na dwa etapy: projekt koncepcji oraz projekt wykonawczy. Obie z tych części składają się z ważnych dla szczegółowego wykończenia projektu elementów.

Etap I - projekt koncepcji wnętrza

Rozpoczynając prace nad projektem, skupiamy się na kontakcie z klientem, który umożliwi nam wdrążenie się w jego indywidualne potrzeby, wymagania i upodobania. Oprócz tego, ważne jest rozeznanie się w lokalizacji (w szczególności, gdy do czynienia mamy z gotowym już budynkiem) oraz inwentaryzacja. Dzięki tym elementom możliwe jest stworzenie pierwszych szkiców, które staną się fundamentem dla kolejnego, bardziej szczegółowego, etapu opracowywania aranżacji wnętrza. Na ten proces składają się:

  • Konsultacja z klientem. Jej celem jest ukierunkowanie dalszych etapów tworzenia projektu, tak, aby był on zgodny z preferencjami klienta. Jednocześnie pomysły kontrahenta ulepszone zostają o profesjonalne rady specjalistów, oparte na fachowej wiedzy w dziedzinie projektowania wnętrz. Dzięki temu, możliwe jest maksymalne wykorzystanie potencjału pomysłu zaproponowanego przez klienta.
  • Wizja lokalna. Oczywistym elementem projektowania jest konieczność zapoznania się z lokalizacją, w której później zrealizowany zostanie projekt. Dzięki temu, podczas prac nad koncepcją wnętrza, znane są nam możliwości, które wykorzystać możemy w projekcie. W przypadku już gotowego budynku, dla jak najlepszego opracowania pomysłu, ważne jest rozeznanie w aktualnym stanie rzeczy. Na tym etapie przeprowadzona zostaje także ewentualna inwentaryzacja.
  • Sporządzenie rysunków. Ku upewnieniu się, że prace ukierunkowane zostały zgodnie z zamysłem kontrahenta, projekt koncepcji wnętrza zamykany jest przez ogólne szkice w zakresie niezbędnym do przedstawienia klientowi pomysłu opartego na konsultacji oraz lokalnym rozeznaniu (w przypadku postawionego wcześniej obiektu budowlanego).

Etap II - projekt wykonawczy wnętrza

W tej części opracowywania wnętrza, prace stają się bardziej szczegółowe. Aby ten etap móc zakończyć fotorealistycznymi wizualizacjami projektu, należy skupić się na takich detalach jak wyposażenie, wachlarz kolorystyczny, wykorzystywane materiały oraz oświetlenie. Etap ten jest więc nieco bardziej rozbudowany w stosunku do etapu I,  a zawierają się w nim:

  • Rysunki aranżacji oraz wyposażenia. Aby docelowe wnętrze było jak najbardziej funkcjonalne względem oczekiwań klienta, a jednocześnie pasowało do jego upodobań estetycznych, podczas tej części tworzenia projektu dobierany jest producent, a także konkretne modele elementów aranżacji.
  • Indywidualne projekty mebli. Zawsze dbamy o to, aby wykonywane przez nas projekty były spersonalizowane, dla jak najlepszego dopasowania względem osobistych preferencji klienta. Tak więc na tym etapie prac, projektowane są również meble - na przykład kuchenne. Dzięki indywidualnym projektom mebli, każdy ich szczegół będzie precyzyjnie zgrany z najdrobniejszymi wymaganiami kontrahenta.
  • Widoki ścian. Ten element pozwala na zobrazowanie koncepcji ścian wnętrza, w kontekście kolorystyki oraz materiałów, które zostaną wykorzystane do ich wykonania.
  • Rysunki posadzek. Podobnie jak w przypadku projektowania ścian - na tym etapie szczegółowo planowane jest rozwiązanie kwestii posadzek w docelowym wnętrzu - w tym również ich kolorystyki oraz materiałów.
  • Dobór oświetlenia. Aby wszystkie elementy wnętrza w finalnej wersji prezentowały się jak najlepiej - niezwykle ważne jest odpowiednie dostosowanie oświetlenia. Dzięki zadbaniu o tę część projektu, na końcu całość zyska nie tylko na estetyce, ale także na funkcjonalności.
  • Fotorealistyczne wizualizacje. Dzięki tej metodzie prezentowania ostatecznej wersji projektu, klient może otrzymać bardzo dokładny wgląd w to, jak będzie wyglądało jego wnętrze w realistycznym kontekście.

Charakter wnętrza dopasowany do charakteru klienta

Ze względu na to, że pragniemy aby każdy wykonany przez nas projekt dopracowany był w najdrobniejszych detalach, cały proces projektowania wnętrza jest dość złożony i szczegółowy. Każdy z elementów poszczególnych etapów ma na celu jak najdokładniejsze dopasowanie się do preferencji klienta, jednocześnie wykorzystując przy tym specjalistyczną wiedzę w zakresie projektowania wnętrz. W naszej pracy niezwykle cenimy sobie profesjonalizm, aby każdy kontrahent decydujący się na nasze projekty, był z nich jak najbardziej zadowolony. Chcemy bowiem, aby charakter wnętrza dopasowany był do charakteru klienta.