Pracownia

Pracownia

W pracowni Studio VK z pozoru zajmujemy się tylko projektami budynków oraz wnętrz. W rzeczywistości jednak chodzi o coś znacznie więcej. Pomagamy zmieniać świat na lepsze. Wiemy, że za każdym z realizowanych w naszym biurze projektów stoi Twoja wizja, marzenie, cel – pozostawienie po sobie trwałego śladu w naszym świecie. Naszą misją jest wspierać Cię w tym zamierzeniu i pozwolić Ci zrealizować je w najlepszy możliwy sposób – zarówno pod względem technicznym, jak i pod kątem dopracowania detali estetycznych budynku. W żaden sposób nie ograniczamy swojej działalności architektonicznej. Wiemy, że tylko podejmując się zróżnicowanych zleceń możemy nieustannie się rozwijać i osiągać kolejne pułapy doskonałości w naszym fachu.  Naszą pracę postrzegamy jako rodzaj sztuki – otwarty umysł w tej branży to absolutna podstawa. Niezależnie do tego, jak bardzo osobliwa czy nawet nierealna wydaje Ci się Twoja wizja – z przyjemnością się z nią zaznajomimy.

Przyjmujemy zlecenia na każdy rodzaj budynków oraz wnętrz – nie boimy się innowacji i chętnie rozwijamy swoją wyobraźnię i umiejętności, podejmując się zadań, uznawanych za niestandardowe. Jesteśmy nieustannie otwarci na nowe pomysły i sposoby realizacji standardowych na pozór zadań. Nie ma dla nas rzeczy oczywistych – doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne w branży architektonicznej jest indywidualne, pełne wzajemnego zrozumienia podejście do oczekiwań klienta. Twoja wizja ma dla nas pierwszorzędne znaczenie. Do każdego z naszych projektów podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i elastycznością, umożliwiającą nam dokładne odzwierciedlenie Twojego punktu widzenia. Wieloletnie doświadczenie w branży architektonicznej oraz związana z nim praca z klientem pozwoliły nam wykształcić bardzo skuteczny system komunikacji z klientem. Dzięki niemu zawsze wiemy, czego dokładnie od nas oczekujesz i precyzyjnie realizujemy Twoją wizję.

Razem wykreujmy Twoją rzeczywistość!

Nie masz dokładnie sprecyzowanego pomysłu na swój projekt? Żaden problem! W Studio VK specjalizujemy się również w fachowym doradztwie, z którego możesz skorzystać na każdym etapie realizowania projektu. Nasi eksperci pomogą Ci zarówno stworzyć Twój pomysł od podstaw, jak i doszlifować istniejący już projekt, dopasowując go do najbardziej aktualnych zasad administracyjno-konstrukcyjnych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że architektura polega na czymś znacznie więcej niż tylko wierne odwzorowanie projektu. Każdego dnia starannie weryfikujemy zgodność naszej wiedzy z obowiązującymi przepisami oraz poszukujemy coraz to nowych inspiracji na jeszcze doskonalsze projekty. Jesteśmy pewni, że wspólnie uda nam się wcielić w życie Twoje architektoniczne marzenia w najlepszej możliwej formie.

Zespół

Zawód architekta to nie zwykła profesja. Dla nas architektura jest powołaniem – wszyscy twierdzimy, że to ona nas wybrała, nie my ją. Wykorzystując swój wrodzony talent i pasję do nieustannego samodoskonalenia, ze swobodą kształtujemy świat, pomagając mu przybrać odpowiedni kształt i funkcjonalność. Jako zespół ludzi, których łączy wspólna pasja i sposób widzenia rzeczy, pozwalający wykraczać poza to, co inni określają granicą ostateczną, wiemy, że możemy dokonać rzeczy na pierwszy rzut oka niemożliwych.

Nasza praca to nie tylko konstruowanie w pojedynkę kolejnych elementów planu, ale przede wszystkim doskonałe porozumienie, umożliwiające nam znacznie skuteczniejsze działanie. Nie jesteśmy sumą wypadkową kilku osób, praktykujących ten sam zawód – jesteśmy zespołem, działającym w pełnej symbiozie; pracującym w pełnym skupieniu nad realizacją poszczególnych elementów planu, który w wyniku naszych skoncentrowanych wysiłków przybiera realne kształty znacznie szybciej niż w przypadku, gdybyśmy mieli polegać jedynie na swoim jednostkowym oglądzie sytuacji.

Nie ograniczamy się do jednego tylko stylu czy schematu wykonywania swojej pracy. Popadnięcie w rutynę i mechaniczne wykonywanie poszczególnych zadań to śmierć dla prawdziwej architektury. Tworzenie budynków opiera się na wiecznie żywych prawidłach – nie tylko fizycznych, ale też estetycznych. Trendy w dzisiejszych czasach zmieniają się bardzo dynamicznie, a wraz z nimi przekształceniu ulega funkcja i forma powstających budynków. Wiemy, że żeby pozostać liderami w swojej branży musimy nie tylko podążać za obowiązującymi trendami, ale za każdym razem być o krok przed nimi. Dzięki doskonałej znajomości historii i współczesnych zasad funkcjonowania architektury jesteśmy w stanie podjąć się każdego zadania z najwyższym profesjonalizmem. To my, poprzez nasze innowacyjne działania, oparte na znajomości rynku i prognozowaniu kolejnych jego tendencji, kształtujemy kolejne prawidła architektonicznego świata. Tylko z tej pozycji jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksowe usługi, dzięki którym Twój projekt przetrwa próbę czasu i będzie doskonałą inwestycją na długie lata.

Profesjonalność i finezja

Słowo problem już dawno zamieniliśmy na wyzwanie i to właśnie w takim rozumieniu ducha zespołowej pracy podchodzimy do każdego z realizowanych przez nas projektów. Nie uznajemy kompromisów i dróg na skróty. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w naszej profesji nie ma miejsca na niepewność. Precyzja jest naszą kluczową zasadą, od której wychodzimy, realizując każde ze stojących przed nami zadań. Wielokrotnie doświadczyliśmy tego, że wzbogacona finezją i nieograniczoną wyobraźnią jest ona w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Każdy realizowany projekt to dla nas nie tylko kolejne zadanie, ale także możliwość poznania nowego punktu widzenia. Uzyskania nowego spojrzenia na rzeczy, które wcześniej wydawały się niedostrzegalne. Poznania człowieka, który pragnie przelać swoją indywidualność w realizowany projekt. Oddania do jego dyspozycji narzędzi, które pozwolą mu w sposób doskonały wprowadzić w plan każde zamierzenie. Pomimo wielu lat doświadczenia, wciąż pozwalamy się zaskakiwać. Kiedy Twoim celem jest doskonałość, rozwój nigdy nie ma końca – dokładnie w ten sposób postrzegamy naszą pracę w Studio VK.

Odwiedź nas i opowiedz nam swoją historię, a my dopasujemy do niej najdoskonalszą formę.