Portfolio

Loft z motywem surowej cegły

Lokal z modzie loftowej. Detal oraz materialy dobierane tak, aby całość sprawiała wrażenie postindustrialne. Z czerwienią cegły dobrze korespondują czarne, żeliwne lampy oraz żyrandole. Mieszkanie bogate w indywidualne wzornictwo w postaci płytek czy obrazów. Kuchnia stonowana kolorystycznie z frontami w stylu retro. W sypialniach postawiliśmy przede wszytskim na funkcjonalność.

Lokal w dwóch różnych stylach

Mieszkanie w dwóch alternatywnych wersjach. Pierwszy charakteryzuje się iście międzywojennym przepychem. Wykorzystano kamienne, marmurowe detale i okładziny scienne. Na podłogach zdobione kafle. Okazałości dodają złocone żyrandole, wiszące nisko nad stołami i stolikami. Tło dla tej kompozycji stanowi sufit z betonu architektonicznego. Drugi wariant przewiduje skandynawski chłód i minimalizm. Dominują ciemne cegły podkreślone białymi listwami podłogowymi. Firany gładkie.

Dom w stylu skandynawskim

Realizacja przywołuje na myśl architekturę skandynawską. Jego klasyczna, purystyczna sylweta dobrze prezentuje się także w krajobrazie naszego kraju. Dominują białe monolity dla kontrastu kolorystycznego zestawione z czarnymi płytami. Prostokątny parter posiada kwadratowe wcięcie od strony podwórka. Funkcjonalnie pełni ono rolę tarasu oraz doświetlenia. Strefę dzienną czyli salon, kuchnię oraz jadalnię przewidziano po środku domu. Jest ona także główną przestrzenią komunikacyjną, gdyż w projekcie zrezygnowano z korytarzy.

Apartament z dużym tarasem

Priorytetowym dla inwestora był taras, stał się on najbardziej charakterystycznym akcentem mieszkania. Z pięknym widokiem na Saską Kępę stał się przytulną ostoją ciepła i spokoju. Postawiliśmy na naturalne materiały. Z drewna wykonano zarówno parkiet jak i ażurowe przekrycie. Taras posiada zasuwane okna oraz membranę, przez co może być użytkowany niezaleźnie od pory roku, czy pogody. Wyposażony w zestaw wypoczynkowy, stanowi więc niejako dodatkowy salon. Apartament zaprojektowano zgodnie z jego wiekiem, zlokalizowany w modernistycznej kamienicy, przywodzi na myśl lata dwudzieste ubiegłego wieku. Granatowa tapicerka oraz złote dodatki nawiązują do stylu art deco. Prestiżu i elegancji nadają marmurowe okładziny ścienne. Kontrastem dla nich jest oryginalna podłoga z drewnianych klepek.

Mieszkanie w stylu eklektycznym

Apartament w zabytkowej kamienicy z typowymi dla starego budownictwa detalami - wysokie pomieszczenia, wysokie okna, piec kaflowy. Zabytkowy klimat był decydującym czynnikiem przy projektowaniu - chcieliśmy go mocno zaakcentować. W tym celu przewidzieliśmy ściany bogate w tekstury. W salonie i jadalni rustykalne, białe cegły, na pozostałym obszarze płyciny i profile w stylu retro. Bogactwo wzorów na ścianach wpłyną na dobór gładkich firan, które dla kontrastu dodają umiaru. Dominata kolorystyczna w postaci żółtych krzeseł.

^