Zycie bez samochodu na przykładzie Osiedla Wilno

Szukasz usług architekta lub projektanta wnętrz? Zobacz na ofertę naszej pracowni dla Osiedla Wilno

Osiedle Wilno rośnie w oczach po środku niczego. Na granicy Warszawy, z dala od Centrum – można pomyśleć, że podstawą mieszkania tam jest posiadanie samochodu. Czy aby na pewno? Inwestor Osiedla Wilno postanowił na komunikację miejską.

Przy kolei

Trakcja obecnie wykorzystywana przez Kolej Mazowiecką biegła w stronę Ząbek po środku użytków rolnych i terenów poprzemysłowych. Zauważył to inwestor – Dom Development. Powstał w wyniku tego bardzo rzadki zabieg. Z inicjatywy inwestora powstała stacja kolejowa jeszcze w granicy Warszawy. Przystanek ten jest podstawą funkcjonowania mieszkańców Osiedla Wilno. Pociąg na stację metra Dworzec Wileński jedzie stąd 4 min. Dzięki temu, pomimo znacznej odległości możemy dostać się do centrum bardzo szybko.

Osiedle Wilno – na uboczu metra

Trwają obecnie prace budowlane nad stacją drugiej linii metra – Zacisze. Przy stacji kolejowej mamy przejście łączące Osiedle Wilno z Zaciszem właśnie. Usytuowanie stacji spowoduje, że na pieszo będziemy w stanie dotrzeć z niej na osiedle w ok. 15 min. Należy liczyć, że Ratusz zadba z myślą o mieszkańcach o przystanek rowerów miejskich, czy szybkie połączenie autobusowe, przemyślane tak aby połączyć osiedle z kolejna stacją metra.

Podstawowe usługi na miejscu

Osiedle Wilno zostało konsekwentnie zaprojektowane w sposób zaspakajający potrzebę podstawowych usług. Mamy tutaj wiele sklepów, lokali gastronomicznych, czy salonów fryzjerskich. Całość sprawia, że podstawowe potrzeby możemy zaspokoić bez ruszania się z osiedla, zdecydowanie bez samochodu.  

Materiały inwestora

Zapoznaj się z ofertą przygotowaną przez naszych projektantów wnętrz i architektów dla Osiedla Wilno na warszawskim Targówku