Artykuły

Na co zwrócić uwagę przy projekcie restauracji?

2018-08-22

Przy projekcie punktu o charakterze gastronomiczno-restauracyjnym niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na położenie danego obiektu, a także na dostęp do urządzeń sanitarnych. Warto zadbać, aby nasza restauracja oprócz powierzchni posiadała miejsce dla personelu w postaci zaplecza.

Rożne style w aranżacji wnętrz

2018-01-31

Nowoczesny i współczesny to dwa często stosowane zamiennie style. Współczesny różni się od współczesnego tym, że opisuje design oparty na tu i teraz. Podstawową różnicą oddzielającą styl współczesny od nowoczesnego jest to, że nowoczesny jest ścisłą interpretacją wzornictwa, która rozpoczęła się w XX wieku. Z drugiej strony, współczesny jest bardziej płynny i może reprezentować poczucie wartości przy mniejszym przywiązaniu do jednego konkretnego stylu. Na przykład, styl współczesny może zawierać linie krzywe, podczas gdy współczesny nie.

Jak odpowiednio zadbać o projekty pokoi w naszym domu?

2017-03-07

Zanim przejdziemy do planowania musimy zadać sobie bardzo ważne pytanie dotyczące rozmieszczenia pokoi w naszym domu. Przede wszystkim ile pokoi ma się znaleźć w naszym domu? Warto rozmieścić je tak, aby skupić się na wieku domowników. Jeżeli chcemy sprawować kontrolę chociażby nad mniejszymi dziećmi powinniśmy zlokalizować ich pokoje w okolicy naszej sypialni.

Ząbki – miasto ogród

Miasto-ogród w swojej idei miało skąpać budynki mieszkalne jednorodzinne w zieleni, zapewniając w ten sposób komfort obcowania z naturą jego mieszkańcom. Ów idea pojawiła się na początku XX wieku w Anglii, została przyniesiona także do Polski. Najbliższym Warszawie jej przykładem jest miasto Ząbki. Omawiany projekt powstał w 1912 roku, jego autorem zaś jest architekt Tadeusz Tołwiński.

Osiedle Wilno – nowy urbanizm po polsku

Po środku niczego, na dawnych terenach przemysłowych i rolniczych powstaje w ostatnich latach osiedle. Na pozór podobnych przykładów moglibyśmy przytoczyć dziesiątki. Jednak Osiedle Wilno różni się od innych zespołów mieszkaniowych. Bardziej niż blokowisko przypomina bowiem osobne miasteczko.

^