Artykuły

Dom czy mieszkanie?

2020-06-26

Sprawa wydaje się najmniej oczywista w kwestii ceny. Jeżeli chodzi o koszt zakupu (czy wybudowania) to domy wydają się być dużo droższe. Do tego wyższe wydatki z powodu utrzymania. Kiedy przyjrzymy się bliżej okaże się, że lokum w budynku wielorodzinnym ma znacznie wyższą cenę za metr kwadratowy niż własny dom. Nawet bez skupiania się na przykładach skrajnych możemy znaleźć nawet w Warszawie domy tańsze niż średniej wielkości mieszkanie.

Corten. Jak rdza stała się pożądana?

2020-02-14

Intrygujący wygląd, indywidualny design, nieregularna przezierność – to tylko niektóre z zalet cortenu. Oprócz walorów estetycznych jest też niezwykle wytrzymały. Jest ponadczasowy. Nie tylko nie wymaga pielęgnacji – wręcz przeciwnie, zyskuje z czasem na uroku. To tylko niektóre powody, dla których zwolenników rdzawej elewacji przybywa.

Na czym polega aranżacja wnętrz?

2019-10-01

Wystrój naszego wnętrza jest niezwykle ważny, ponieważ w dużej mierze ma na nas wpływ chociażby przez to, że stanowi miejsce odpoczynku. Dlatego też tak niezwykle ważna jest aranżacja wnętrz. Tak naprawdę to my jesteśmy odpowiedzialni za urządzanie naszego wnętrza, z pewnością powinniśmy zadbać o to, aby było to miejsce przytulne i pełne magii pod każdym względem.

Gdzie można zaprojektować łazienkę?

2019-07-14

Jak się okazuje wybór miejsca przeznaczonego na łazienkę ma ogromne znaczenie. Oprócz miejsca, niezwykle ważną rolę pełni także układ naszego pomieszczenia. Warto także zwrócić uwagę na obecność okna w tym pomieszczeniu. Przydatne może okazać się skorzystanie na tym etapie z fachowej porady specjalisty.

Na czym polega projekt kuchni Ikea?

2019-07-11

Wiele pomysłów zawartych w sklepie czy też znajdujących się na stronie Ikei możemy wykorzystać podczas tworzenia swojej kuchni marzeń. Gotowe projekty kuchni są stosunkowo tanie i możemy na nich sporo zaoszczędzić w porównaniu z innymi projektantami lub ofertami. Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy znaczną ilość czasu na przygotowanie posiłków.

^