Artykuły

Nadchodzące trendy w projektowaniu wnętrz na lata 2020 – 2030

2020-10-05

W roku 2020 wyjątkowo dużo czasu spędzamy w domu. Architekci i projektanci są coraz bardziej świadomi swojej odpowiedzialności za poprawę samopoczucia klientów i zapobieganie chorobom, poszukując najlepszych rozwiązań dla swoich projektów aranżacji wnętrz. Dlatego chcemy przedstawić trendy i zjawiska, które będą wpływały na kształtowanie naszych wnętrz w najbliższej dekadzie.

Projekt kuchni w stylu glamour

2020-10-01

Wykończenie podłóg i ścian musi nawiązywać do zabudowy oraz detali. Projekt kuchni w stylu glamour nie stroni od marmurowej terakoty. Przy czarnej zabudowie kuchennej dobrze będzie wyglądała posadzka z białych płytek, w przypadku jasnych mebli – kontrastowo, czyli czarne kafle. Zgeometryzowaną zabudowę bardzo dobrze przełamią płytki układane w karo. Ściany winny być malowane także w kolory monochromatyczne. Stylistyka glamour wygląda często niczym kadr z biało-czarnego, przedwojennego filmu.

Nowoczesna stodoła

2020-09-29

Nie tylko miasta mają zabytki - również polska wieś ma swoje tradycje w budownictwie i architekturze. Szczęśliwie piękno polskich chałup odkrywane jest na nowo we współczesnych projektach.

Krajobraz centrum Polski - ziemia piotrkowska

2020-09-08

W krajobrazie Piotrkowa Trybunalskiego oraz jego okolic możemy znaleźć mnóstwo tak zwanej domu – kostki. Budynki z okresu PRL-u posiadające stropodachy lub dachy kopertowe o małym nachyleniu połaci są bardzo atrakcyjnym tematem do przebudowy. W czasach kiedy je budowano używano na ogół słabych jakościowo materiałów. Ich sylweta powoduje, że dobrze wyglądają w nowoczesnej szacie. Projektując ich metamorfozę często zwiększa się okna, balustrady zastępuje szklanymi taflami, w doborze stolarki okiennej i drzwiowej dominuje prostota.

Urządzanie kawalerki

2020-08-26

Niewielka powierzchnia nawet przy niewysokim budżecie nie oznaczają rezygnacji z nowoczesnego designu. Staramy się sięgać po najnowsze technologie. Wyposażenie winno być wysuwane, przesuwane, składane, sterowane, itd. Najlepiej sprawdzają się gładkie materiały, gdyż są one łatwe w utrzymaniu.

^