Artykuły

Aranżacja małych przestrzeni

2020-10-18

Projekt małego mieszkania, tak aby było funkcjonalne i niezagracone bywa często trudny. W tym artkule weźmiemy pod lupę aranżację małych wnętrz – przestrzeni, które pomimo ograniczeń wynikających z ich metrażu mogą imponować. Im mniejsze mieszkanie tym trudniej o usprawiedliwienie niedoświetlenia. Wyjątkowo źle wygląda ciemny, podłużny korytarz. Jeżeli mamy z takim do czynienia warto rozważyć takie zaadaptowanie ścian działowych, aby był ustawny i otwarty. Aranżacja wnętrz mieszkania o niewielkim obszarze powinna przewidzieć strefę wejściową zbliżoną kształtem do kwadratu oraz z dużym, niezamkniętym wejściem do salonu i kuchni. Duże okno w pokoju dziennym zapewni nam naturalne światło nie tylko w nim samym, ale w większości lokalu.

Parkiet we wnętrzu - jaki wybrać?

2020-10-17

Perfekcyjna jakość, trwałość, wykorzystanie nowoczesnych technologii obróbki drewna oraz przyjazne dla środowiska materiały to główne cechy parkietu, dzięki którym cieszy się on ponadczasową popularnością. Miękkie wzory parkietu to luksus, który zadowoli najbardziej wymagających estetów.

Poddasze mieszkalne – o czym warto pamiętać

2020-10-17

Poddasze mieszkalne – o czym warto pamiętać Najwyższa kondygnacja mieszkania czy domu to przestrzeń tyle trudna co atrakcyjna. Skosy dachu, lukarny, konstrukcja więźby – mają wielki potencjał. W tym wpisie podpowiadamy jak je w pełni wykorzystać.

Styl skandynawski – projekty kuchni

2020-10-16

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim charakteryzuje się przede wszystkim funkcjonalnością oraz oszczędnością. Omawiana stylistyka odpowiada regionowi, z którego pochodzi – jest jasna i chłodna. Dominuje biel oraz szarości w wielu odcieniach. Projekty kuchni wykonane w tej manierze obfitują w regały i półki (niekoniecznie kuchenne) oraz metalowe stojaki niezamykane drzwiczkami. Nie boimy się łączenia funkcji gotowania ze spiżarnią. Taką aranżację wnętrz lubią przede wszystkim ludzie zapracowani, dla których ważna jest oszczędność czasu podczas przygotowywania posiłków.

Funkcjonalnie i atrakcyjnie – o tym jak powinien wyglądać projekt łazienki

2020-10-14

Często to najtrudniejsze pomieszczenie w projekcie wnętrza. Stosunkowo niewielkie mieszkania w Polsce, architektura lat PRL-u przyzwyczaiła nas do małych, ciemnych łazienek. Aranżacja łazienki często stawia na pierwszym miejscu zmieszczenie wszystkich niezbędnych sprzętów, spychając design na dalszy plan. Nie musi tak być. Dysponując odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem możemy stworzyć atrakcyjny projekt wnętrza łazienki nawet w niewielkim mieszkaniu. Skupmy się na kilku najważniejszych zasadach.

^