Projekt kuchni w stylu glamour

2020-10-01

Szukasz usług architekta lub projektanta wnętrz? Przejdź do naszej oferty

Projekt kuchni w stylu glamour

Zima to pora roku, podczas której przyjmujemy wielu gości do swojego mieszkania. Wiele czasu spędzamy na przygotowanie posiłku. Jeżeli nawet gotowanie samo w sobie jest dla nas przyjemnością, czy rozrywką, warto zadbać o warunki w jakich to robimy. Skoro zbliżają się rodzinne święta zajmiemy się iście bajkową estetyką – stylem glamour.

Jest to trend niezwykle zdobny. Jeżeli stronimy od pustki i skromności jest duże prawdopodobieństwo, że się nam spodoba. Obfituje on w okładziny z połyskiem, kryształy czy lustra. Skupmy się na tym jak powinien wyglądać projekt kuchni w stylu glamour. Planując miejsce do gotowania warto pamiętać o jego funkcjonalności. Zamiast błyszczących frontów i blatów warto wykonać je z półmatowego materiału – jest on łatwiejszy w wykonaniu. Zabudowa kuchenna w stylu glamour winna być utrzymana w bieli i czerni. Bardzo efektownie będą wyglądały czarne fronty, blaty oraz szyba kuchenna zestawione dla kontrastu z białym blatem. Projekt kuchni powinien zawierać jakieś przełamanie. Modelujemy w większości symetrycznie, aby lepiej wydobyć dostojny styl, jednak dobrze będzie wyglądała miejscami wąska zabudowa od podłogi do sufitu. Projekt kuchni w stylu glamour nie boi się bogatego detalu. Fronty szafek mogą być ze zdobnym frezowaniem, niestandardowymi uchwytami. Trend ten uwielbia kryształy. Ubogi modernizm PRL-u, tzn. „nowoczesność” lat współczesnych przyzwyczaiły nas do tego, że kryształowe żyrandole są niemodne, a już na pewno, że nie nadają się do kuchni. Nie jest to jednak prawda. Na tle czarnej zabudowy kuchennej taka lampa sufitowa będzie się prezentowała niezwykle efektownie. Projekt kuchni w tym stylu mógłby np. przewidywać okrągły stół z kryształowym żyrandolem centralnie nad nim. Nie bójmy się także dodatków ze zdobionego szkła. Jeżeli podoba się nam glamour musimy także porzucić przekonania co do ozdób okiennych. Nie ma tutaj mowy o żaluzjach, roletach, czy krótkich firankach. W projekcie kuchni należy wprowadzić długie firany, także zasłony.

Wykończenie podłóg i ścian musi nawiązywać do zabudowy oraz detali. Projekt kuchni w stylu glamour nie stroni od marmurowej terakoty. Przy czarnej zabudowie kuchennej dobrze będzie wyglądała posadzka z białych płytek, w przypadku jasnych mebli – kontrastowo, czyli czarne kafle. Zgeometryzowaną zabudowę bardzo dobrze przełamią płytki układane w karo. Ściany winny być malowane także w kolory monochromatyczne. Stylistyka glamour wygląda często niczym kadr z biało-czarnego, przedwojennego filmu.

Omawiana stylistyka jest bardzo atrakcyjna, jednak do jej realizacji muszą być spełnione pewne warunki. Przede wszystkim kuchnia nie może być malutka. Bogactwo zdobień na powierzchni pięciu metrów kwadratowych może przytłaczać. Idealnymi do takich aranżacji są wysokie pomieszczenia w zabytkowych kamienicach. Jeżeli dysponujemy małą kuchnią w bloku nie musimy jednak z niej rezygnować – wszystko jest kwestią bardzo świadomego projektowania. W tym trudniejszym przypadku należy wybierać lżejsze tekstury, prawdopodobnie zrezygnować z marmurowych kafli i postawić na posadzkę jednolitą.

Zatrudniamy najlepszych projektantów wnętrz i architektów. Przejrzyj naszą ofertę