Osiedle Wilno – jakie mieszkanie wybrać

2020-10-21

Szukasz usług architekta lub projektanta wnętrz? Przejdź do naszej oferty dla Osiedla Wilno w Warszawie

Osiedle Wilno stało się w ostatnich czasach jednym z najpopularniejszych w Warszawie. Deweloper – Dom Development ma w ofercie szereg mieszkań. Jak wszędzie są one zróżnicowane pod względem wielkości. Postaramy się przyjrzeć z bliska innym różnicom, jakie cechują mieszkania na tym interesującym zespole mieszkaniowym.

Parter czy piętro

Inwestor Osiedla Wilno postanowił wyposażyć mieszkania na parterze w tzw. ogródki lokatorskie. Są to przestrzenie głównie na wewnętrznych patiach, pozostające właścicielem dewelopera, ale oddawane do użytkowania mieszkańcom przylegających do nich mieszkań. Jest to znakomita przestrzeń dla zabaw dla dzieci, czy dla naszych czworonogów. Użytkownicy są zobowiązani jedynie do dbania o nie, tj. do skoszenia i podlania trawników. Minusem ogródków lokatorskich na Osiedlu Wilno jest z pewnością brak prywatności. Musimy się liczyć z tym, że jesteśmy widziani zarówno z poziomu dziedzińca jak i z góry. Obfitość tych przestrzeni na Osiedlu Wilno wpłynęło na rzadki charakter tego miejsca – w bardzo częstych opiniach mieszkańcy są z sobą wyjątkowo dobrze zintegrowani.

Mieszkanie – nie bójmy się nietypowych

Jak na innych osiedlach większość dostępnych mieszkań na Osiedlu Wilno jest niewielka, na planie kwadratu lub prostokąta, z tzw. Studio, czyli kuchnią połączoną z salonem. Jest to rozwiązanie bez strefowania, obarczona np. tym, że nieumyte naczynia, bałagan w kuchni będzie widoczny w całym mieszkaniu. Na skraju modułów – w pobliżu wejść do klatek, czy wind mamy do wyboru rozwiązania mniej typowe. Zastanawiając się nad kupnem mieszkania na Osiedlu Wilno powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy nie ma w ofercie mieszkań, które pomimo niewielkiego rozmiaru są przewietrzane na dwie strony, czy z wyraźnym podziałem na aneks kuchenny i salon zamiast studia. Co ciekawe takie mieszkania są często tańsze. Powodem tego może być fakt, iż ludzie odruchowo boją się kupna towarów nietypowych.

Materiały inwestora

Zobacz naszą ofertę projektantów wnętrz i architektów dla Osiedla Wilno na Targówku