Osiedle Wilno – nowy urbanizm po polsku

Szukasz usług architekta lub projektanta wnętrz? Przejrzyj naszą ofertę dla Targówka w Warszawie

Po środku niczego, na dawnych terenach przemysłowych i rolniczych powstaje w ostatnich latach osiedle. Na pozór podobnych przykładów moglibyśmy przytoczyć dziesiątki. Jednak Osiedle Wilno różni się od innych zespołów mieszkaniowych. Bardziej niż blokowisko przypomina bowiem osobne miasteczko.

Nie tylko dla mieszkańców

Osiedle Wilno nie jest jednostką zamkniętą. Wprawdzie wstęp na wewnętrzne dziedzińce uzyskamy tylko mając kod do domofonu, to projektanci przewidzieli mnóstwo ogólnodostępnej przestrzeni publicznej. Założenie obfituje w placyki, przy których koncentruje się życie osiedla – mamy z nich dostęp do punktów usługowych, są wygodnym punktem spotkań dla mieszkańców i gości. Lokale usługowe przewidziano równomiernie, w przyziemiach budynków, które stoją równolegle do ulic, bezpośrednio do nich.

Osiedle malownicze

Osiedle Wilno w przeciwieństwie do blokowisk stawia na zróżnicowanie architektoniczne budynków. Biel jest urozmaicona zmiennym kształtem, muralami, czy akcentami kolorystycznymi. Ulice nie są prowadzone po prostych liniach, lecz często po krzywych, czy łukach. Wszystko to sprawia, że uzyskaliśmy przestrzeń nawiązującą do miasta historycznego, nie zaś kolejną, smutną „sypialnie”.

Materiały inwestora

Zobacz ofertę naszych projektantów wnętrz i architektów dla Osiedla Wilno w Warszawie