Budynki

Budynki

Oferujemy naszym klientom różnorodne koncepcje architektoniczne, zawsze tworzone indywidualnie, bazując na długich latach doświadczenia w tej branży i licznych eksperymentach łączenia form, kształtów, konstrukcji i światła. Odrzucamy nudne, niczym nie wyróżniające się schematy na rzecz artystycznych rozwiązań, które poruszają odbiorcę i wywołują w nim różnorodne emocje. Słowami L. B. Albertiego, wierzymy, że budynek jest w pewnym sensie ciałem, które składa się z wielu elementów współgrających ze sobą, uzupełniających się nawzajem i tętniących pełnią życia. Dlatego tworzymy projekty, które uosabiają tę myśl - mają oryginalny charakter, atmosferę i nastrój.

W naszych projektach łączymy unikalną ideę inwestora i kreatywną wizję architekta, aby stworzyć niepowtarzalne, innowatorskie budowle. Potrafimy swobodnie bawić się przestrzenią, zawsze wyciągając jak najwięcej z każdego powierzonego nam do zaaranżowania miejsca. Na każdym etapie działania, sporządzamy szczegółową dokumentację projektową, która obejmuje wszystko, począwszy od rysunków koncepcyjnych, poprzez projekty budowlane, aż do opisania właściwych prac wykonawczych i wykończeniowych. Zwieńczeniem tego procesu jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Studio VK oferuje szeroki wachlarz wielobranżowych projektów budowlanych oraz wykonawczych, w tym m.in.:

 • wolnostojące budynki mieszkaniowe: jedno- oraz wielorodzinne,
 • mieszkania i apartamenty,
 • obiekty usługowe,
 • prywatne lub korporacyjne biurowce,
 • budynki gospodarcze oraz magazynowe,
 • obiekty użyteczności publicznej (np. szkoły, przedszkola).

adaptacje projektów typowych

projekty zagospodarowania terenu

inwentaryzacje

projekty przebudowy, rozbudowy i nadbudowy obiektów istniejących

doradztwo techniczne

wizualizacje

Obojętnie, czy chcesz stworzyć z nami swój własny dom, czy nowoczesne miejsce pracy w korporacyjnym klimacie - potrafimy dostosować swoje podejście do każdych potrzeb, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych. Wykształcenie i doświadczenie naszej kadry pozwala na tworzenie przestrzeni funkcjonalnych, ergonomicznych, sprzyjających relaksowi lub zapewniających motywację do pracy. Z każdego powierzonego nam miejsca wydobywamy cały potencjał akustyczny, świetlny i estetyczny. Łącząc wyczucie stylu, instynkt twórczy oraz dobrą znajomość potrzeb i wymagań klienta, zawsze potrafimy uzyskać zamierzony efekt, dostosowując budynek do jego docelowej funkcji. Jesteśmy także otwarci na zlecenia niekonwencjonalne; jeżeli masz wizję nietypowego projektu, chętnie pomożemy Ci go zrealizować. W naszym portfolio znajdziesz wiele budynków i wnętrz, które zaznajomią Cię z naszym unikalnym stylem i umiejętnościami adaptacyjnymi do wymagań klientów.

Przebieg współpracy

Służymy Ci wsparciem w zakresie:

 • doradztwa projektowego, technicznego i wykończeniowego,
 • przeprowadzania inwentaryzacji,
 • kreowania planów na zagospodarowanie małych i dużych terenów otwartych,
 • przystosowywania istniejących budynków do nowych funkcji i celów (przebudowa i rozbudowa obiektów),
 • tworzenia całkowicie nowych przestrzeni (wznoszenie nowych budowli na podstawie wcześniej uzgodnionego projektu),
 • nadzoru budowlanego podczas całego czasu trwania prac budowlanych.

Choć do każdego zlecenia podchodzimy bardzo indywidualnie, współpraca z naszą pracownią przebiega według następującego ogólnego schematu:

Etap I - Projekt koncepcyjny

 • analiza działki klienta, pod kątem sposobu na jej zagospodarowanie,
 • wstępne ukierunkowanie projektu, z uwzględnieniem konkretnych upodobań i wymagań,
 • wykonanie rysunków architektonicznych obiektu oraz zagospodarowania otaczającego go terenu,
 • pomoc w uzyskaniu wszelkich pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy.

Etap II - Projekt budowlany

 • wykonanie projektu na zagospodarowanie terenu,
 • utworzenie dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę,
 • stworzenie projektów branżowych, we współpracy z innymi pracowniami,
 • złożenie projektu do urzędu i uzyskanie wymaganych pozwoleń.

Etap III (opcjonalny) - Projekt wykonawczy

 • rysunki detali architektonicznych,
 • rysunki wykończeń ścian i elewacji w 2D,
 • propozycje rozwiązań aranżacyjnych danych obiektów,
 • rysunki warsztatowe zabudowań meblowych pomieszczeń (po wyborze wykonawcy),
 • ustalenie wyglądu podłóg, z doborem odpowiednich do budynku materiałów i kolorów.

Efekty

Zadowolenie naszych klientów zawsze stoi dla nas na pierwszym miejscu. Mimo, że z pozoru zajmujemy się tylko projektowaniem budynków i ich wnętrz, nasza misja sięga o wiele dalej. Razem z Tobą tworzymy przyszłość i zmieniamy świat na lepsze, rysunek po rysunku, cegła po cegle. Za każdym ze zrealizowanych przez naszą pracownię projektem stoi pewna wizja i marzenie, które dzięki nam nabrało rzeczywistych, namacalnych kształtów. Jeżeli sam nie jesteś pewien swojego pomysłu lub wydaje się on być nieosiągalny, pozwól nam wyprowadzić Cię z błędu. Przeprowadzimy Cię przez niewątpliwie trudny i stresujący proces tworzenia projektu architektonicznego i zbudowania domu, biurowca, czy też innego budynku, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa oraz standardów jakości; a nawet więcej - sprawimy, że zapamiętasz to jako przyjemne wspomnienie.

Naszą główną dumą jest to, że stale się rozwijamy i ewoluujemy. Trzymamy rękę na pulsie nowych technologii, trendów i rozwiązań architektonicznych, ale też sami tworzymy innowatorskie rozwiązania. Nasz zespół tworzą prawdziwi indywidualiści, osoby z wieloletnim wykształceniem i doświadczeniem, którym możesz zaufać. Ich talent i pasja sprawiają, że każdy ukończony przez nas projekt jest całkowicie niepowtarzalny, łączący estetykę z funkcjonalnością. Wszystkie ukończone przez nas budynki charakteryzuje trwałość, solidność i rzetelność wykonania, a jednocześnie finezja dopracowanych szczegółów i charakter stosowny do miejsca, funkcji i użytkowników. Nie uznajemy kompromisów ani dróg na skróty w kwestii jakości materiałów i wykonania. Przykładamy niepodzielną uwagę wszystkim szczegółom i dokładamy wszelkich starań, aby Twoja współpraca z pracownią Studio VK przebiegała pomyślnie i przyjemnie na każdym etapie.

Jeżeli właśnie o takim rozwiązaniu marzysz, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci przekształcić Twoje myśli i marzenia w rzeczywistość.